خدمات شرکتی
استان محل کار
گروه شغلی

خالص دریافتی ماهانه برای شاغلین در حوزه حسابداری/ حسابرسی/ مالی

در این گزارشات شما می توانید خالص دریافتی برای گروه شغلی و استان انتخابی خود را مشاهده نمایید.

میانگین حقوق

15/1

میلیون تومان

دریافت گزارش شخصی

میانگین حقوق دریافتی حسابداری/ حسابرسی/ مالی

سال گزارش : 1400
جامعه آماری : 7442 نفر
5/8
میلیون تومان
صدک ۱۰
12/0
میلیون تومان
صدک ۵۰
?
میلیون تومان
صدک ۹۰
صدک هایی با کمترین درآمد
صدک هایی با بیشترین درآمد

تفاوت میانگین حقوق دریافتی بر اساس میزان سابقه کار

جهت مشاهده گزارش ابتدا باید ثبت نام کنید

عضویت رایگان

افراد مشابه شما چه حقوقی می گیرند؟

این گزارش بر اساس حقوق واقعی افراد مشابه شما ساخته شده است.

جهت مشاهده گزارش ابتدا باید ثبت نام کنید

عضویت رایگان

حقوق خود را تخمین بزنید و با افراد مشابه مقایسه کنید

بر اساس تخصص، سابقه کار، تحصیلات و سایر ویژگی های خود حقوق منصفانه ای که باید دریافت کنید را تخمین بزنید بعلاوه از حقوق دریافتی افراد مشابه خود مطلع شوید.

اگر کارفرما هستید،اینجا کلیک کنید

حقوق حسابدار و حسابرس چقدر است؟

حسابداری جزو مشاغلی است که همیشه و برای هر کسب‌وکاری لازم و ضروری است پس برای یک حسابدار، بازار کاری مناسب و متنوعی وجود دارد و به همین دلیل درآمد حسابدار کاملا وابسته به توانایی‌ها و سابقه‌ کاری اوست.

حسابداری علم جمع‌آوری، طبقه‌بندی و ثبت اطلاعات مالی و دسته‌بندی آن‌ها و همچنین تهیه گزارش‌های مالی و صورت‌حساب‌ها در فرمت‌های مختلف است تا مورد استفاده شرکت‌ها و سازمان‌های متفاوت قرار گیرد.

بر‌خلاف تصور بسیاری، حسابداری به تحصیلات دانشگاهی نیازمند است چراکه به دقت و اطلاعات تخصصی نیاز دارد. در هر شرکتی یک یا چند حسابدار وجود دارند که در بخش‌های مختلف، معاملات مالی را طی یک دوره بررسی کرده و گزارشی مختصر و کارآمد از آن‌ها ارائه می‌دهند که در واقع مجموعه این گزارش‌ها خلاصه‌ای از عملکرد شرکت، وضعیت مالی و جریان وجوه نقدی است.

یک حسابدار لازم است که در ریاضیات‌ پایه‌، اصول‌ علم‌ اقتصاد، ریاضیات‌ کاربردی‌، جامعه‌ شناسی‌ و آمار، پژوهش‌ و عملیات‌، مدیریت‌ تولید، مبانی‌ سازمان‌ مدیریت‌، حقوق‌ بازرگانی‌، مبانی‌ کاربرد کامپیوتر، پول‌ و ارز بانکداری‌، امور مالی‌ عمومی‌، توسعه‌ اقتصادی‌ و روش‌ تحقیق تسلط و یا آشنایی نسبی داشته باشد تا بتواند امور مربوط به این حوزه را به درستی انجام دهد.

اگر می‌خواهید حسابدار شوید، باید بدانید که این شغل می‌تواند استرس زیادی به همراه داشته باشد پس باید صبور و آرام باشید، در این شغل به توانایی ذهنی بالایی نیاز خواهید داشت تا بتوانید در مدت زمان طولانی تمرکز خود را پشت سیستم حفظ کنید. روابط عمومی بالا جهت گزارش‌دهی از دیگر ویژگی‌های یک حسابدار است.

با توجه به موقعیت‌های کاری فراوان در رده‌های شغلی متفاوت، تعیین دستمزد و حقوق حسابدار بر اساس توانایی‌ها و سابقه کاری او فرآیندی پیچیده است؛ در این شرایط برای هر حسابداری لازم است که از میانگین حقوق و دستمزد خود آگاه باشد و بتواند حقوق منصفانه‌ای را از کارفرما درخواست کند. او می‌تواند به صورت تمام‌وقت و یا پروژه‌ای کار کند که در حالت دوم حقوق حسابدار وابسته به اهمیت و دشواری پروژه است.

سوالات متداول

برخی از سوالات شما در این بخش پاسخ داده شده است