خدمات شرکتی

بروزرسانی اطلاعات حقوق و دستمزد در سال ۱۴۰۰

متوجه شدم

حقوق برنامه نویس در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

در این گزارش حقوقی می‌توانید به اطلاعات کامل و جامعی از میزان دریافتی برنامه نویس در ایران بر اساس میزان تحصیلات، سمت شغلی، میزان سابقه کاری، بزرگی و کوچکی شرکت و موارد دیگر دسترسی داشته باشید. با داده‌های موجود در این گزارش می‌توانید به آسانی دریافتی خود را با حقوق برنامه نویس در دیگر شهرها و شرکت‌ها مقایسه کنید.

توجه: اطلاعات زیر کلی بوده و مربوط به استان و رده شغلی خاصی نیست

متوجه شدم

صدک ها در حقوق برنامه نویس

نزديكترين صدک ها به مقدار ميانگين، صدك های ٢٥ و ٧٥ هستند. با توجه به نمودار حقوق و دستمزد، ٢٥ درصد از افرادی كه در بخش برنامه نویسی كار می كنند كمتر از 3.2 ميليون تومان حقوق دريافت می كنند در حالی كه ٧٥ درصد افراد در اين حوزه بيش از 3.2 ميليون حقوق دريافت می كنند.

رنج حقوق برنامه نویس

برنامه نویسی یکی از مشاغل پر طرفدار در بین مشاغل داخلی می باشد. میزان حقوق و دستمزد دریافتی کسانی که در برنامه نویسی مشغول به کار هستند با توجه به عوامل گوناگونی همچون میزان تحصیلات مرتبط، سابقه کاری مرتبط، تسلط به زبان انگلیسی و ... ، بین 1.9 میلیون تومان (در کمترین حالت) تا 15.0 میلیون تومان (در بیشترین حالت) متغیر می باشد.

نمودار مقایسه حقوق با میزان تجربه کاری

تجربه كاری مهمترين شاخصه تعيين كننده در ميزان حقوق دريافتی است. در اکثر موارد با افزايش تجربه كاری مرتبط، حقوق دريافتی نيز افزايش می یابد. به عنوان مثال براساس نمودار، كارمندانی با تجربه كاری بين 1 تا 3 سال، 30 درصد از افراد تازه كار و بی تجربه بيشتر حقوق می گيرند. افراد حرفه ای با

همان‌طور که همه می‌دانند، برنامه نویسی در میان مشاغل پردرآمد به شمار می‌آید و به همین دلیل تقاضا برای ورود به این شغل و حرفه روز به روز در حال افزایش است. برنامه نویسان چه در حوزه وب و چه در زمینه موبایل، باید به خوبی با الگوریتم‌های کدنویسی و طراحی وب و اپلیکیشن آشنایی داشته باشند تا بتوانند در میان افراد توانمند این صنعت قرار بگیرند و به طبع دریافتی خود را بیشتر و بیشتر کنند.

برای کار به عنوان برنامه نویس در شرکت‌ها و سازمان‌ها داشتن مدرک جزو واجبات به شمار نمی‌آید ولی در اختیار داشتن آن می‌تواند در افزایش حقوق نقش به سزایی داشته باشد. تحصیل در رشته کامپیوتر، فناوری اطلاعات (IT) یا یک رشته مرتبط و سابقه کار، برای این موقعیت شغلی لازم است. فردی با مهارت برنامه نویسی باید به زبان‌های برنامه نویسی پرکاربرد و پرطرفدار تسلط داشته باشد و همچنین داشتن مهارت‌های ارتباطی کتبی و کلامی برای این افراد بسیار مهم است. با دانستن و آگاهی از حقوق برنامه نویس می‌توانید در مصاحبه شغلی با دست پر بروید و همچنین نسبت به مهارت‌ها و توانایی‌هایی که دارید، درخواست حقوق کنید. در این صفحه می‌توانید با حقوق برنامه نویس آشنا شوید.