حقوق وزارت کار برای کارمندان و کارگران در سال ۱۴۰۱ چقدر خواهد بود؟

ماه‌های آخر سال همیشه زمانی برای صحبت درباره حقوق و دستمزد کارمندان و حدس و گمان برای میزان افزایش آن خواهد بود. امسال نیز صحبت درباره افزایش حقوق کارمندان و همچنین درصد آن بسیار است. از آنجایی که شایعات در مورد روش افزایش کارمندان زیاد است و همچنین درصد افزایش حقوق کارمندان را به صورت بازه عنوان شده است، تصمیم گرفتیم که طبق رسم هر سال، سراغ رقم پایه حقوق ۱۴۰۱ برویم.

همان‌طور که می‌دانید، با تصویب مجلس و دولت، حقوق کارکنان و بازنشسته‌ها در سال ۱۴۰۰ با افزایش ۲۵ درصدی همراه شده است و به این ترتیب حداقل حقوق و مزایا برای آنها به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که این افزایش در سال ۹۹ برابر با ۱۵ درصد بود و طی مصوبه مجلس حداقل پرداختی به کارکنان و بازنشستگان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد.

براساس تصمیم شورای عالی کار، حداقل حقوق کارمندان و کارگران در سال ۱۴۰۱ با ۵۷.۴ درصد افزایش، از حداقل دستمزد ماهانه از ۲ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۹۵۰ تومان در سال ۱۴۰۰ به ۴ میلیون و ۱۷۹هزار و۷۵۰ تومان رسید. این در حالی است که حداقل دستمزد روزانه از ۸۸ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ به ۱۳۹ هزار تومان در سال ۱۴۰۱ رسیده است.

مقایسه جدول حقوق و مزایا وزارت کار برای سال ۱۴۰۱

اعداد جدول زیر همان ارقامی است که توسط شورای عالی کار اعلام شده است. توجه داشته باشید که ارقام موجود در این جداول به ریال نوشته شده است:

جدول حقوق و مزایا کارمندان و کارگران

ردیف شرح ۱۴۰۰ ۱۴۰۱ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۰
۱ حداقل دستمزد روزانه ۸۸۵,۱۶۵ ۱,۳۹۳,۲۵۰ ۵۷/۴
۲ حداقل دستمزد ماهیانه ۲۶,۵۵۴,۹۵۰ ۴۱,۷۹۷,۵۵۰ ۵۷/۴
۳ حق مسکن ماهیانه ۴,۵۰۰,۰۰۰ ۶,۵۰۰,۰۰۰ ۴۴.۴
۴ حق بن نقدی (کمک هزینه اقلام مصرفی) ۶,۰۰۰,۰۰۰ ۸,۵۰۰,۰۰۰ ۴۱.۷
۵ حق اولاد برای هر فرزند ۲,۶۵۵,۴۹۵ ۴,۱۷۹,۷۵۰ ۵۷/۴
۷ حق سنوات ماهانه (شرط: داشتن حداقل یک سال سابقه کار) ۱,۴۰۰,۰۰۰ ۲,۱۰۰,۰۰۰ ۵۰
۸ مجموعه دریافتی بدون فرزند و بدون سابقه کار ۳۷,۰۵۴,۹۵۰ ۵۶,۷۹۷,۵۰۰ ۵۳/۳
۹ مجموعه دریافتی افراد متاهل با یک فرزند ۳۹,۷۱۰,۴۴۵ ۶۳,۰۷۷,۲۵۰ ۵۳/۴
۱۰ مجموعه دریافتی افراد متاهل با دو فرزند ۴۲,۳۶۵,۹۴۰ ۶۷,۲۵۷,۰۰۰ ۵۳/۷
مجموعه دریافتی افراد متاهل ۳/۳ نفری ۴۱,۹۰۷,۰۹۴ ۶۴,۳۳۱,۱۷۵ ۵۳/۵
 • جدول حقوق و مزایا سال ۱۴۰۱ (اعداد به ریال است)
 • مطابق ماده ۴١ قانون کار، دستمزد کارگران باید بر پایه نرخ تورم و سبد هزینه زندگی خانوار کارگری تعیین شود.

طبق اعلام شواری عالی کار و تصویب مجلس، سبد معیشت کارگران ۸ میلیون و ۹۷۹ هزار تومان برای خانوارهای ۳.۳ نفری تعیین شده است. این در حالی است که طبق اعلام مرکز آمار، نرخ تورم تا بهمن ماه سال ١۴٠٠ با ده درصد کاهش به ۴.۴۱ درصد رسیده است.

 

معافیت مالیاتی در حقوق ۱۴۰۱

طبق اعلام شواری عالی کار، کارگران و کارمندان با حقوق ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و کمتر، از پرداخت مالیات معاف هستند. مبلغ معافیت مالیاتی در سال ۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود. مالیات بر درآمد برای میزان درآمدهای بیشتر به شرح زیر است:

تا ۱۵۰ میلیون تومان مالیات سالانه %۱۰
از ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان مالیات سالانه %۱۵
از ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان مالیات سالانه %۲۰
از ۳۵۰ میلیون تومان مالیات سالانه %۳۰

 

افزایش حقوق شامل چه کسانی می‌شود؟

طبق تصویب مجلس افزایش حقوق شامل افراد شاغل دردستگاه‌های اجرائی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی، کارکنان کشوری و لشگری، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات می‌شود و همچنین برای کارکنان رسمی، پیمانی، قرارداد کار معین (مشخص)، والدین شهداء و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صدق می‌کند.

 

نرخ افزایش حقوق بازنشستگان و تغییر سن بازنشستگی

حداقل حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرائی در سال ۱۴۰۱، ۵ میلیون تومان تعیین شد. این رقم ده درصد افزایش حقوق را برای بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد.

 • طبق مصوبه مجلس، حقوق بازنشستگان متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، نباید از پنجاه میلیون ریال کمتر باشد.

 

نظر شما درباره حقوق و دستمزد ۱۴۰۱ چیست؟

با توجه به اینکه میزان تورم در بهمن ماه امسال چیزی در حدود ۴.۴۱ درصد اعلام شده است، آیا این میزان حقوق برای کارمندان رقم مناسبی است و آیا تأمین کننده مخارج آنها است؟ آیا شما به عنوان حقوق بگیر دولتی و غیر دولتی از میزان درآمد خود راضی هستید؟

خوشحال می‌شویم نظرات خود را درباره حقوق و دستمزد ۱۴۰۱ با ما در میان بگذارید.

51 دیدگاه
 1. میلاد می‌گوید

  ممنون بابت این پست… به کارم اومد

 2. مینا صدیق پرور می‌گوید

  با سلام ، چرا به زنان بازنشسته مستمر بگیران تامین اجتماعی ، حق اولاد و بن تعلق نمیگیرد و سایر مزایل ، فقط حقوق تعلق میگرد ؟ مگر فرزندان مجرد حق اولاد نمیتوانند بگیرند ؟
  ایا شما با حقوق خالص ۴ میلیون می توانید خرج منزل را بچرخانید ؟

 3. معترض می‌گوید

  آقا جان اگر همین الان حقوق کارگر و کارمند ۳۰۰ درصد هم اضافه بشه باز هم جوابگوی مخارج و تورم نخواهد بود چه برسه به اینکه ارزوی محال داشتن خونه و ماشین رو هم به دل داشته باشه . یا مسئولین ما کورن یا خودشونو زدن به کوری که نمیبینن با افزایش ۳۰ درصدی هیچ مشکلی از این قشر افراد حل نمیشه

  1. مهران می‌گوید

   تازه همون ۲۹ درصد رو هم که به همه نمی دن!!! به اسم عدالت و به نفع جیب خودشون در کل’ کل بودجه پرداختی برای حقوق کارمندان رو ۵ درصد هم اضافه نکردن!!!!
   اما برای ماست مال کردن موضوع به اسم افزایش پلکانی و عدالت دارن به همه می چپونند!!!
   چرا به همه ۲۹ درصد و اون هم برابر بیشترین حقوق که حدود ۳۳میلیون تومن است اضافه نمی کنند؟! ۲۹ درصد ۳۳ میلیون چیزی در حد و حدود ۱۰ میلیون میشه که به این ترتیب تقریبا همه از خط فقر خارج میشن در صورتیکه با این شیوه ای که دولت در نظر گرفته به تعداد افراد زیر خط فقر بشدت اضافه میشه.
   پس هدف عدالت نیست بلکه کلک زدن به اسم عدالت است.

   1. سام می‌گوید

    درود بر شما, کی هدف عدالت بوده که الان باشه.

  2. حامد می‌گوید

   اینم در نظر بگیر که در اون صورت هیچکس درس نمیخونه و همه میرن کارگری، بعد ۳۰ سال ۸۰،۹۰ میلیون کارگر تو جامعه داریم.

   1. دریانی می‌گوید

    نه که آخه الان هممون دکتر مهندسیم 😊

   2. Y می‌گوید

    مثلا فکر می‌کنی الان حقوق ی مهندس چقد می‌تونه باشه؟؟
    الان همه دیگ همون لیسانس چسکیم دارن
    وقتی از چیزی خبر ندارید حرف الکی نزنید الان تحصیل کرده هام اندازه کارگرا دارن حقوق میگیرن

  3. جلالی می‌گوید

   اگر افزایشی در سال ۱۴۰۱ داشتیم هم بخاطر خودشون بوده، با افزایش پایه حقوق باعث شدن دستشون تو افزایش حقوق خودشون کاملا باز باشه (طبق قانون بالاترین حقوقی که مسئولین میتونن بگیرن ضریبی از حقوق پایه ای هست که مصوب کردن. پس اگر نمیشه حقوق خودشونو بالا ببرن حقوق پایه رو افزایش میدن تا حقوقشون بالا بره. بقیه میگن به به اینا به فکر کارگرا هستن، اما ته کار رو نگاه کنید متوجه میشید به فکر خودشونن و تازه با تزریق این مبلغ باعث افزایش نقدینگی؛ گرونی و هزار مشکل اقتصادی دیگه میشن)

  4. سعید می‌گوید

   ۳۰ درصد نه، ۵۷ درصد. بعد هم اگر ۳۰۰ درصد هم افزایش بدن باز قیمتا میره بالا

 4. روح اله علیدوست می‌گوید

  با این تورم وگرانی با ۶میلیون تومن حقوق توسال ۱۴۰۰ نمیشه زندگی کرد چی برسه به سال ۱۴۰۱ با تورم خودش

  1. Jme می‌گوید

   به خدا قسم من یک کارمند رسمی دولت هستم ولی چون سمت پایین پارسال به قرآن ۳۳۰۰ حقوق بوده با ۱۱ سال سابقه کار بعضی با چه روی میگن ما اینو اونیم آخه من با چهار نفر چکنم خدایا نه خانه نه یه وجب خاک بعضی وقت میگم خوش به حال کارگری حداقل از خود میشه دفاعی کرد.

 5. غلاملو می‌گوید

  بس کنید،خجالت بکشید،مردم دارند له میشوند چه کنترلی دارید فقط حرف میزنید.
  من کارمندرسمی یکی ازادارات هستم ودریافتی ۷۴۰۰ دارم شمابفرمائید که بااین مبلغ چطورمیتوان زندگی کرد؟همه رابدبخت کردید

 6. ا می‌گوید

  اجناس هرروز داره قیمتش تغییرمیکنه سی درصد میخوان اضافه کنن

 7. ناشناس می‌گوید

  خدا لعنتشون کنه با این وضعیتی که برامون درست کردن ۳۰ سال سابسابقه با مدرک کارشناسی ارشد ۸ میلیون خجالت داره بخدا

 8. ناشناس می‌گوید

  زیر ده میلیون حقوق یعنی زیر خط فقر ،کنترل کردن و نظارت کار شماها نبوده و هیچ وقتم نخواهد بود ونیست،پس خودتون رو با این اعداد و ارقام بیشتر از این جلوی ملت و دیگر حکومتهای عادل دنیا مورد تمسخر قرار ندید خداوکیلی، خواهش میکنیم،تمنا میکنیم ،دست شمارو می بوسیم ک مارو بیشتر از این ک هست جلوی دیگرملتها خجل نکنید،بزارید همین اندک آبرویی ک از کوروش و داریوش مونده ازبین نره التماس التماس التماس

  1. محمد می‌گوید

   خداوند لعنت می‌کند قوم ظالمان را ^ اینا بهترازمن وماوشما می‌دانند که حکومت با کفرباقی می‌ماند اما با ظلم هرگز! گفته امام اول و حقیقت محض

 9. هوشنگ می‌گوید

  سلام بااین حقوق ها نمیتوان زندگی کردبااین تورم اصلا نمیشه حقوق زیر۱۱میلیون تومان زیرخط فقراست مخصوصادرادارات نیروی شرکتی باشی حقوق هاتو دیربدن ،لطفا به فکرتبدیل وضعیت نیروهای شرکتی هم باشید

 10. سمینا می‌گوید

  سلام اونایی ک از ۷..۸ تومن می‌نالند واقعا ب چشم میبینم خیلی ها امسال ۱۴۰۰ زیر ۳۵۰۰ حقوق میگیرن برای ۹ ساعت کار ! اینجا ایرانه همین ک فقیر نسبی هستی باید خداروشکر کنی گرچه با ۲۰ تومنم فقیر مطلقی!!

 11. بهزاد می‌گوید

  بخدا قسم خجالت بکشید خدا ازتون نگذره به ولای علی من مجرددم و این حقوق کفافم نمیده من دوست دارم زن بگیرم ولی وقتی یاد اجاره خونه و قسط میوفتم پشیمون میشم بخدا زمان پیامبرم مردم ایقد زجر نکشیدم جان عزیزتون یکم بفکر باشید ماهم آرزوی یه زندگی خوب داریم

 12. بنده خدا می‌گوید

  سلام. اطلاع رسانی تان خوب و مفیده. سوگمندانه دولت مخارج زیادی در حوزه های متنوعی داره که اون حوزه ها دردی از دردای مردم رو دوا نمیکنه. هزاران میلیارد تومان به….. و نهادهای به اصطلاح فرهنگی و دینی می‌دهد که اساسا هزینه های اونا ربطی به دولت نداره. دولت باید از ریخت و پاهای اینور و اونور بکاهه.

 13. علی رضا می‌گوید

  سلام من کارگر چند ساله شرکت …هستم حقوق کارگران رازیاد اظافه ننماییدکه ازکار بیکار می شویم ازمسولین خواهشمندیم حقوق رابه اندازه سال قبلی اظافه شود…ازخرج ومخارج زندگی همسر وبچه هایمان درامان باشیم..باتشکر ازمسولین کشور

 14. رضایی می‌گوید

  با سلام،حداقل حقوق زیر ۱۱ میلیون چه کارمندی چه کارگری اصلا حرفشو نزنین لطفا
  با این‌حقوقها اصلا آدم کار نکنه بشینه خونه والا سنگینتره،با این هزینه های رفت و آمد

 15. سهیل می‌گوید

  بعد میگن چرا جوانا ازدواج نمیکن. چرا بچه دار نمیشن. اقااااا مردم غذا ندارن سر سفرشون. من نوعی وقتی نمیتونم عید واسه همسر و فرزندم لباس عید بخرم یعنی سر بذا م بمیرم… که باعث و بانییش شمایید که در حق ما مردم با تصمیماتتون ظلم میکنید.

 16. سهیل می‌گوید

  ما که میدونیم حرفا و دردودلای ما بگوش کسی نمیرسه. و هیچ مدیر بلند پایه ایی زحمت نمیده بخودش این حرفای مارو ببینه و… اما خدایی هم هست

 17. مازیار می‌گوید

  والله من دارم ماهی ۵ تومن میگیرم
  باز از همون اول ماه دستمون درازه
  توی روز فقط یک وعده میخورم و جوابگوی هیچکدوم از مشکلات مالی هم نیستم
  چیزی هم بجز شرمندگی جلوی بچه‌ام ندارم

 18. فرهاد می‌گوید

  حقوق نیروهای خدماتی آموزش وپرورش به خدا ۴سال عید یک دس لباس نخریدیم نه خونه داریم نه توان اجاره خونه پرداخت کردن و داریم ۴سال نامزد کردم نمیتونم ازدواج کنم حق کارمندان آموزش وپرورش این نیست که مارو گدا بخونن

 19. محسن احمدی می‌گوید

  با عرض سلام
  من یک کارگر تو بخش آجیل و خشکبار حسابدار هستم
  یک کیلو گرم تخمه ژاپنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ قیمت عمده اش کیلویی ۴۵ هزار تومن بود چرا باید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ در مدت ۶ ماه به کیلویی ۲۵۰ هزار تومن برسه این تخمه برای کشور خودمون هست چرا باید اینقدر گران بشه این قیمت ها ، قیمت عمده اش هست در مغازه مصراف خورده فروشی ۲۵۰ هزار تومنی رو به قیمت حدود ۲۸۰ تا ۳۵۰ به فروش میرسد چرا دولت اصلا جلوی این همه گرانی رو نمیگیرد

 20. پیتر می‌گوید

  با سلام با این تورم ایا صحیح است ۱۰درصد کفاف زندگی رو میدهد خودتان را جای ما بگذارید ایا خودتون هم میتوانید با حقوق ۵تومن زندگی کنید

 21. کارمندیان می‌گوید

  آقا خیلی هم زیاده،همین که حقوق میگیریم خودش خیلیه و از سرمون هم زیاده.مگه خودمون انتخاب نکردیم؟
  پس چرا اینقدر شاکی هستیم؟
  اصلا بایستی هر ساله حقوق رو بجای افزایش ده درصدی!!!! کاهش هم بدن.
  دولت بیچاره از کجا بیاره که خرج بیست و سه کشور ریز و درشت رو بده ؟
  یکم انصاف داشته باشید

 22. آرش می‌گوید

  درود خداوند بر دولت کنونی که الحق مؤمن و متدین هستند و تا حدودی توانسته اند عدالت و آرامش را پیگیر باشند.لعنت خدا بر دولت منحوس و بی رحم روحانی

 23. هم وطن می‌گوید

  فقط میگم خدا لعنتشون کنه با این زندگی ای که برای مردم درست کردن

 24. 🤨 می‌گوید

  باز شما که عالی هستین ما بدبخت که۳تومن میده کلی هم منت میذاره سرمون

 25. Iman می‌گوید

  من کارگر منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی هستم شغلم خن کاریه ایا ۵۷و۴دهم درصد فقط شامل حداقل حقوق بگیرها میشود یا شامله همه کارگران

 26. نینا می‌گوید

  حق مسکن ۴۵۰ یا ۶۵۰ ؟؟

 27. حسین می‌گوید

  اگر مصوبه قانون کار را عینا بر روی بازنشستگان تامین اجتماعی اجرا کننن امسال عالیه بدون کم و کاست مصوبه شورای عالی کار

 28. N.m می‌گوید

  خجالت نمیکشید واقعا که من دریافتی از مستمری ۶۴۰۰ تو شهرستان فقط ۲۵۰۰ کرایه میدم دختر جوون دارم والا خدارو خوش،نمیاد خودشون اعلام میکنن ۴۰ درصد تورم ولی ۱۰ درصد حقوق اصافه میکنن

 29. کارگران شرکتی می‌گوید

  با سلام لطفا حقوق کارگران و نیروهای شرکتی را خیلی بیشتر از کارمندان رسمی افزایش دهید . زیرا قبل از دولت روحانی حقوقها مساوی بود اما جناب روحانی دوبار در سال حقوق کارمندان (رسمی)دولت را افزایش داد که باعث شکاف زیاد بین کارمندان رسمی دولت و کارگران شد . درصورتیکه در صورت مساوی بودن حقوقها هم کارمندان رسمی دولت(خیلی بیشتر از حقوقشان مزایای دیگر دریافت می کنند )که کارگران و نیروهای شرکتی بی بهره اند

 30. فائزه می‌گوید

  الان یه جا گفتید ۴۱۷۰ تومن حقوق ماهیانه، یه جا تو جدول اومده حقوق بدون سابقه و بدون فرزند ۵۶۰۰.کدوم درسته؟ کدوم رو باید در نظر بگیرم؟

  1. فرزان می‌گوید

   ۵۶۷۹ تومن که البته حدود ۴۰۰ تومن بابت حق بیمه کسر میشه و اگر کسر دیگه ای مثل بیمه تکمیلی نباشه به کارمند یا کارگر بدون سابقه و بدون فرزند داده میشه

 31. حسن می‌گوید

  چهل و چهار سال است معنای عدالت کاملا فرق کرده بیشتر به معنی عدالت میاد تا به عدالت ما عدالتی نمی بزنیم ذلت داریم میکشیم

 32. جلال می‌گوید

  من با ۲۵سال تکنسین دارو ۵۷۰۰ میگیرم از خانم وفرزندم خجالت میکشم دیگه بخدا بریدم نمیدونم چکار کنم

 33. الف می‌گوید

  چرا افزایش حقوق کارمندان دولت ده درصد تعیین شده؟ مگر تورم ده درصد بوده؟ چرا برای بخش غیر دولت در قسمت سایر سطوح مزدی ۳۸ درصد تعیین شده؟ چرا اینقدر باید تبعیض باشد. مگر تورم کارمند سطح پائین دولتی با تورم کارمند بخش خصوصی فرق دارد؟ چرا این همه تبعیض

 34. شهرام می‌گوید

  با سلام من ازاول سال ۱۳۹۹دربیمارستان خصوصی مشغول به کارم دریافتی حقوق من بادوفرزند باکسربیمه چقدر میشه واینکه آیا مالیات برای من شامل میشه

 35. Jme می‌گوید

  نه جانم اینجور نیست کاش الان شما جای من منم جای شما بودم به خدا قسم حقوق و مزایای شرکتها خیلی بیشتر از نیروهای رسمی شکر خدا معلوم خیلی سرحالی با او خنده که گذاشتی بنده با ۱۲ سال سابقه به قرآن ۴ ملیون حقوقم نیست کاش میشود حکم برات بفرستم همین به جای اینکه از هم دفاع کنیم هی میگیم رسمی شرکتی همین عاقبتمان

 36. جمشید می‌گوید

  در دانشگاه خواجه نصیر به کسی که حقوق کمتری دارد ۷ تا ۹ درصد و کسانی که دارای پُست، سمت، جایگاه و حقوق های بسیار بالاتری هستند ۱۰ درصد می دهند.
  جالب نیست؟؟؟

 37. رضا می‌گوید

  با سلام در شرکت دانش بنیان مثلا معتبری کار میکنم که مدیر عامل از هر کسی خوشش بیاد به او حق مسکن و خواربار پرداخت می کنه و بقیه رو هم پشیزی پرداخت نمی کنه جالبه که دو ماه یک بار حقوق میده میگه هر کسی ناراحت است راهش رو بکشه بره همینی که هست این معنی کامل عدالت است که مطرح میشه

 38. خانم فلاح می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  حقوق روزانه حسابداری که دارای مدرک فوق لیسانس ریاضی میباشد در شرکتهای دارای طرح طبقه بندی مشاغل چقدر است؟

 39. علی می‌گوید

  کارگری که اسفند ۱۴۰۰ بازنشسته شده ، حقوقش از بازنشسته های سالهای قبل و شاغلین امسال بمراتب پایین تره . آیا این عدالته یا عین ظلمه؟!(مثله سوراخ قیف ، حقوق ما ته سوراخه و دو لبه قیف بازنشسته های چند سال قبل و کارگرانی هستند که هنوز بازنشسته نشده اند) . و این با عدالت منافات دارد.بنظر میرسد باید در این راستا تدابیری اندیشیده شود تا حقوق بازنشستگان ۱۴۰۰ کمتر از بازنشستگان سالهای قبل نگردد.

 40. رضا می‌گوید

  باسلام
  بنده یک لکوموتیوران مسافری با۲۵سال سابقه کارکه مسئولیت جان۶۰۰نفرمسافردردست بنده است وازطرفی درماه میلیلردهاتومن بارجابه جامیکنم.بماندکه چه استرس وشبکاری و……همراه ماست.هنوزیادندارم که درون لکوموتیوراحت غذاخورده باشم.باهمه این موارد۱۳میلیون دریافتیه منه.این درسته خداوکیلی

 41. معبود می‌گوید

  سلام چرا حقوق کارگر با شتاب تورم حرکت نمی کند اگر دولتها توان مهار تورم را ندارند یک کاری انجام دهند که خیلی راحت هست حقوق کارگر را با تورم افزایش دهند ملاک بازار اثر پذیر از بازار جهانی است مثل طلا سکه ارز و …
  مثال در سال۱۳۸۹حداقل حقوق تقریبا۵۰۰۰۰۰تومان بود و سکه تمام ۴۴۰۰۰۰تومان بود حال که سال۱۴۰۱می باشد حداقل حقوق۶۰۰۰۰۰۰تومان و سکه تمام ۲۳۰۰۰۰۰۰تومان شده که این یعنی در سال۸۹حداقل حقوق از سکه تمام بیشتر تقریبا برابر بود و الان حداقل حقوق یک چهارم سکه تمام شده است لطفا حداقل حقوق در سال۱۴۰۱ را ۲۳۰۰۰۰۰۰تومان نمایید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.