ناگفته‌های حقوق و دستمزد کارمندان در ایران و جهان

 ماجرای حقوق و دستمزد در حوزه کسب‌و‌کار برای کارمندان دغدغه‌ای بسیار مهم است که چالش‌های فراوانی را به وجود آورده است، برای مثال ناآگاهی از میزان متوسط حقوق و دستمزد در هر موقعیت شغلی باعث شده تا کارمندان همیشه نسبت به مشخص نمودن دستمزد درخواستی خود دچار مشکلات متعددی شوند. یکی از راهکارهایی که در سطح بین‌المللی برای این مشکلات ارائه شده، استفاده از مراجع گزارش و تخمین حقوق و دستمزد است که در این مقاله قصد داریم تا با آن‌ها بیشتر آشنا شویم.

تاریخچه حقوق و دستمزد

پیش از این در جهان و ایران از راهکارهای متفاوتی برای تخمین حقوق و دستمزد استفاده می‌کردند، برای مثال در کشورهای متعدد تورم و گرانی را به عنوان معیار تعیین و افزایش حقوق تلقی می‌کردند، کشوری را در نظر بگیرید با تورم ده درصدی و همین درصد معیار افزایش حقوق کارمندان در سال آتی قرار می‌گرفت، اما این سیستم مشکلاتی فراوانی از جمله عدم وجود معیار دقیقی برای تخمین میزان تورم و تفاوت میزان تورمی که رسما اعلام می‌شد با تورم واقعی را به همراه داشت.

در نظر گرفتن حقوق پایه اعلام شده توسط وزارت کار و افزایش درصدی آن راهکار دیگری بود که به دلیل منصفانه نبودن، از سوی کارمندان مورد قبول قرار نمی‌گرفت. راهکار دیگر، میانگین‌ گرفتن از درخواست حقوق متقاضیان متفاوت برای یک موقعیت شغلی بود که هرگز به عدد عادلانه‌ای نمی‌رسید.

مراجع و سایت‌های تخمین حقوق

راهکار جدیدی که در سطح بین‌المللی و در ایران پیش روی کارکنان قرار دارد، استفاده از سایت‌ها و مراجع تعیین حقوق است. این مراجع با استفاده از اطلاعات گسترده‌ از کارمندانی که در این سایت‌ها ثبت‌نام کرده‌اند در اختیار دارند، امکان دسترسی به اطلاعات حقوقی جامعه آماری گسترده‌ای را در موقعیت‌ها و رده‌های شغلی متفاوت به وجود می‌آورند که می‌تواند راهگشای کارمندان در این حوزه باشد. لازم است بدانید این سایت‌ها از روش خوداظهاری در ارائه گزارش‌ها استفاده می‌کنند. خود‌اظهاری به معنی اطلاعاتی است که توسط جواب‌های سوال‌شونده و با اظهار خود او بدست می‌آید که در مواردی مورد راستی‌آزمایی نیز قرار خواهد گرفت. حضور این مراجع و سایت‌ها در سطح جهان، تاریخی طولانی‌تر از ایران دارد که در اینجا به معرفی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

PayScale.com

سایت PayScale یکی از بزرگترین سایت‌ها در حوزه بررسی تخصصی حقوق و دستمزد در سطح بین‌المللی پی‌اسکیل است. این سایت در سال ۲۰۰۲ توسط جو جیوردانو و جان گَفنی در آمریکا بنیان گذاشته‌شد و اکنون به طور میانگین، ماهانه ۳۵۰ هزار پروفایل حقوق و دستمزد جدید توسط کارمندان در این سایت توسط کارمندان باز می‌شود که جامعه آماری آن را هر روز گسترده‌تر می‌کند. ویژگی خاص این سایت، فعالیت و ارائه گزارش در شرایط احراز و موقعیت‌های کارآموزی در شرکت‌های انگلیسی زبان است.

Salary.com

سایت salary بیش از  ۱۵۰۰۰ عنوان شغلی مستقل در این سایت وجود دارد که بالاترین آمار ارائه شده توسط این نوع کسب‌و‌کار است و هزاران کارمند و کارفرما به این سایت که تقریبا ۲۲ سال از تاسیس آن می‌گذرد اعتماد کرده‌اند. سایت سلری با ابزارهای متفاوت تخمین حقوق و سایر امور مثل ارائه گزارشی از هزینه زندگی در شهرهای مختلف دنیا از پیشتازان این نوع مراجع و سایت‌‍‌ها محسوب می‌شود.

Glassdoor.com

سایت Glassdoor در اصل یک سایت کاریابی در آمریکا بوده که به مرور زمان و با دستیابی به جامعه آماری و اطلاعاتی گسترده، دست به امکان ایجاد مقایسه حقوقی و تخمین حقوق در رده‌ها و موقعیت‌های شغلی متفاوت زده است. میانگین ماهانه ۵۵ میلیون بازدید از رکوردهای مهم این سایت است.  گلس‌دور در حوزه رسانه‌های اجتماعی بسیار قدرتمند است تا جایی که در سال ۲۰۱۳ جایزه “رد هرینگ آمریکای شمالی” را به دلیل نوآوری‌ها در این رسانه‌ها دریافت کرده است. گزارش‌های این سایت بسیار جزئی و دقیق است و شبکه قدرتمندی در رابطه با بیان بازخوردهای کارمندان شرکت‌های مختلف ایجاد کرده است. قابلیت نمایش حقوق‌ها در یک شرکت خاص را نیز از ویژگی‌های دیگر این سایت است.

Iran Salary

ایران‌‌سلری از سال ۱۳۹۲ با توجه به داده‌های آماری به عنوان یک ابزار جانبی از سایت ایران‌تلنت فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۱۳۹۷ به عنوان یک مرجع و سایت مستقل در حوزه تعیین و مقایسه حقوق و دستمزد برای کارمندان و کارفرمایان به شکل رسمی شروع به کار کرد. ایران‌سلری نیز مانند همه سایت‌های مشابه خود از روش خوداظهاری در ارائه داده‌ها استفاده می‌کند. این سایت با گذشت زمان و گسترش داده‌های ورودی به جامعه آماری وسیعی دست یافته و از این طریق دقت و میزان اطمینان به گزارش‌ها خود را بالا برده است.

روش جمع‌آوری اطلاعات در ایران‌سلری

روش جمع‌آوری اطلاعات در ایران‌سلری به این صورت است که کارمندان در موقعیت‌های شغلی متفاوت با ثبت‌نام در سایت اطلاعات مربوط به شغل و حقوق و دستمزد خود را وارد کرده و به صورت کاملا رایگان از امکانات آن استفاده می‌کنند.

با هر ثبت‌نام و فراهم شدن اطلاعات جدید، جامعه آماری و داده‌های سایت افزایش پیدا کرده و می‌تواند نتایج و گزارش‌ها دقیق‌تری را به مخاطبین خود ارائه دهد.

گزارش تخصصی ایران‌سلری

یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد ایران‌سلری، ارائه گزارش‌های تخصصی است. گزاش‌های تخصصی با توجه به شرایط خاص هر فرد ارائه می‌‌شوند. کارمندان می‌توانند با ارائه سابقه‌کار و مهارت‌ها و تحصیلات خود و همچنین حوزه فعالیت شرکت، گزارش جامعی را در خصوص حقوق و دستمزد خود به صورت کاملا رایگان از این سایت دریافت کنند.

لینک دریافت گزارش اختصاصی ایران‌سلری

اعتبار گزارش‌ها

گزارش‌هایی که از طریق ایران‌سلری آماده می‌شوند نتیجه داده‌هایی هستند که پیش از این در سایت وارد شده‌اند و با بالا رفتن تعداد داده‌های وارد شده به مرور زمان جامعه آماری گسترده‌ای در اختیار سایت قرار می‌گیرد. با‌توجه‌ به سابقه فعالیت و ارتباطات ایران‌سلری و همچنین با توجه به استقبال گسترده‌ای که از این سایت شده در حال حاضر داده‌های فراوانی به دست آمده است که این اتفاق باعث افزایش اعتبار گزارش‌ها می‌شود. بیش از ۳۰۰۰۰۰ داده آماری حقوقی در این سایت موجود است که نسبت به درصد اشتغال در ایران و نحوه جمع‌آوری اطلاعات این سایت آمار خوبی به حساب می‌آید. گزارش‌هایی که توسط ایران سلری ارائه می‌شوند با لحاظ کردن همه اطلاعات و داده‌های موجود در سایت است.

نحوه ارائه گزارش‌ها

همه گزارش‌های ارائه شده در ایران‌سلری به صورت داده‌های عددی و نمودارهای کاربردی است که در اینجا به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

نمودار صدکی

در آمار، صدک (Percentile) مقداری است که درصد خاصی از نمونه‌های یک متغیر تصادفی کمتر از آن‌ هستند. به عنوان مثال بیستمین صدک یک متغیر تصادفی، مقداری است که ۲۰ درصد از مشاهدات این متغیر کمتر از آن هستند. به نمونه نمودار صدکی زیر توجه کنید:

حقوق و دستمزد کارمندان در ایران و جهان

در تصویر بالا یک نمودار صدکی ایران‌سلری در رابطه با حقوق و دستمزد یک موقعیت شغلی را مشاهده می‌کنید.  این نمونه ترکیبی از دو نمودار است که علاوه بر تعیین و بررسی صدک‌ها، میانگین دستمزد موجود را نیز به مخاطبان نشان می‌دهد. در این مورد خاص اگر کاربر ۵/۵ میلیون حقوق دریافت کند، بیشتر از ۵۰% کسانی که در این سمت و رده شغلی فعالیت می‌کنند حقوق می‌گیرد. این گزارش و یا هر گزارشی که در ایران‌سلری وجود دارد به معنای قطعیت آن نیست. این نمودارها تنها توصیفی از شرایط واقعی حقوق و دستمزد در رده‌ها و سمت‌های مختلف هستند و هیچ پیشنهادی را برای افراد متقاضی در بر ندارند. برای درک بهتر این نمودار و وضعیت میزان حقوقی دریافتی خود می‌توانید از طریق کلیک روی دکمه زیر وارد ایران‌سلری شوید:

ثبت نام و دریافت گزارش

نمودار حقوق و دستمزد افراد مشابه با شما

در این نمودار کاربران می‌توانند حقوق خود را با ۱۰ فرد مشابه مقایسه کنند و از این طریق در جریان اختلاف حقوق دریافتی خود با دیگران قرار گیرند.

حقوق و دستمزد کارمندان در ایران و جهان

گزارش حقوق و دستمزد در استان‌های متفاوت

در این بخش از گزارش اختصاصی ایران‌سلری کاربران از اینکه افراد مشابه خود در استان‌های متفاوت چه حقوقی دریافت می‌کنند آگاه می‌شوند.

حقوق و دستمزد کارمندان در ایران و جهان

نمودار تاثیر سابقه‌کاری بر حقوق دریافتی

در این نمودار، کاربر می‌تواند تاثیر سابقه‌کاری خود را بر حقوقی که دریافت می‌کند بررسی کند؛ گزارشی در این رابطه وجود دارد که در صورت داشتن سابقه کاری بیشتر یا کمتر چه تغییراتی در حقوق و دستمزد فرد ایجاد می‌شود.

حقوق و دستمزد کارمندان در ایران و جهان

نمودار تاثیر رده شغلی بر حقوق دریافتی

این نمودار به توضیح تاثیرات رده شغلی در حقوق دریافتی می‌پردازد که امکان مشاهده حقوق‌های رده‌های شغلی بالاتر یا پایین‌تر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

حقوق و دستمزد کارمندان در ایران و جهان

استفاده از ایران‌سلری چه مزایایی برای فرد و اجتماع کارجویان و کارمندان دارد؟

داشتن آگاهی لازم از میانگین حقوق و دستمزد افراد مختلف در موقعیت‌های کاری مشابه برای کارجویان و کارمندان بسیار ضروری و لازم است چرا‌که درک درست این ماجرا می‌تواند به آن‌ها در درخواست حقوقی منصفانه در زمان مصاحبه و قرارداد کمک کند، از طرف دیگر افرادی که مشغول به کار هستند می‌توانند از مقایسه حقوق خود با دیگران و میانگین دریافتی خود در موقعیت شغلی آگاه شده و در رابطه با آینده کاری خود برنامه‌ریزی درستی انجام دهند. در مجموع استفاده از این گزارش‌ها در رسیدن جامعه کاری به حقوقی منصفانه کمک کند و از این حیث  می‌تواند تا جای ممکن عدالت حقوقی را برقرار سازد.

جمع‌بندی

امید است با افزایش جامعه آماری و داده‌های موجود در این سایت به گزارش‌ها دقیق‌تری در رابطه با حقوق و دستمزد برسیم. نکته قابل توجه و مزیت موجود برای ایران‌سلری این است که تمام گزارش‌ها به صورت کاملا رایگان در اختیار کارمندان و کارجویان قرار می‌گیرد و از آنجایی که این گزارش‌ها فقط وابسته به داده‌های جامعه شاغلین ایرانی است، تجربه دقیق‌ و مناسب‌تری را نسبت به نمونه‌های خارجی در اختیار شما قرار می‌دهد. با وجود این گزارش‌ها، ماجرای حقوق و دستمزد در جامعه کارمندان به شفافیت رسیده و از حالت رازگونه خود خارج می‌شود. در این شرایط کارمندان می‌توانند در رابطه با حقوق و دستمزد خود با یکدیگر و با کارفرما صحبت کنند. آن‌ها می‌توانند با دستیابی به این گزارش‌های اختصاصی میزان حقوق خود را بنابر توانایی‌ها و شرایط کاری بسنجند و تصمیم عاقلانه‌ای را در این رابطه بگیرند.

۱ دیدگاه
  1. آرش می‌گوید

    سلام، چیزی که مدیران از توجه به آن غافل مانده اند، تعیین حقوق و تشخیص نیروی انسانی دانشمند هوشمند متاله است، چیزی که ابزاری برای تشخیص آن در دسترس نیست!!! یک علم تخصصی قادر به حل مشکلات نیست، بلکه علوم به مثابه شبکه عصبی مصنوعی قادر به حل مشکلات فعلی خواهد بود!!!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.