راهنمای ثبت نام در ایران سلری

آگاهی از نرخ حقوق و دستمزد، همیشه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات و چالش‌ها هم برای کارفرمایان و هم برای کارجویان بوده است. این عدم آگاهی در بسیاری از مواقع باعث سردرگمی می‌شود و همچنین باعث می‌شود که افراد به حق و حقوق خود نرسند.

آگاهش داشتن نسبت به نرخ حقوق، کمک می‌کند که بازار کار، ثباتی در مورد میزان پرداختی‌ها داشته باشد و هم از ریخت و پاش‌های بی رویه جلوگیری شود و هم افراد به حق واقعی خود برسند. کارجویان نیز با دانستن میزان حقوق و مزایا در بازار کار، می‌توانند برنامه ریزی درستی برای آینده شغلی خود داشته باشند و همچنین دست پر در مصاحبه‌های شغلی شرکت کنند. اما از کجا باید اطلاعات مربوط به میزان حقوق و دستمزد در بازار کار را به دست آورد؟

ایران سلری از سال ۱۳۹۲ این خلأ را در بازار کار پر کرد و با تولید گزارش حقوق و دستمزد، به کارجویان و کارفرمایان کمک می‌کند که از میزان پرداختی‌ها اطلاع داشته باشند. هدف اصلی ایران سلری از انتشار گزارش‌های مربوط به حقوق و دستمزد، ایجاد شفافیت در مورد نرخ دستمزدها در بازار بوده است. همچنین ایران سلری، در نظر داشته است که الگوریتمی بسازد که بر اساس آن بتوان افراد بتوانند عوامل و فاکتورهای مختلف تاثیرگذار بر میزان حقوق و دستمزد در سطوح مختلف را بررسی کنند.

با این حال، سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد در مورد ایران سلری پیش بیاید این است که چطور در ایران سلری ثبت نام کنیم؟

در این مقاله قصد داریم تا صفر تا صد ثبت نام در ایران سلری را برای شما عنوان کنیم. همراه ما باشید تا شما را با مراحل ثبت نام آشنا کنیم.

راهنمای گام به گام ثبت نام در ایران سلری

اگر تا به حال در ایران سلری ثبت نام نکردید، در اولین قدم وارد وب‌سایت به آدرس iransalary.com شوید. سپس از منوی بالای صفحه اصلی سایت، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

نکته ۱: اگر قبلاً در ایران سلری ثبت نام کردید، در نوار بالای صفحه اصلی سایت بر روی گزینه ورود کلیک کنید و وارد پنل کاربری خود شوید.

نکته ۲: ثبت نام در سایت ایران سلری و استفاده از امکانات سایت برای کارجویان رایگان است.

نحوه ثبت نام و ورود به ایران سلری

بعد از کلیک بر روی ثبت نام، صفحه‌ای مقابل شما ظاهر می‌شود که هم به عنوان کارجو و هم به عنوان کارفرما ایمیل خود را وارد کنید.

 • در فیلد شماره ۱، این بخش مربوط به افرادی هستند که به عنوان کارجو قصد ثبت نام در سایت را دارند.
 • در فیلد شماره ۲، بخش ثبت نام به عنوان کارفرما است که کارفرمایان با کلیک بر روی حساب شرکتی، اقدام به ثبت نام در سایت می‌کنند.
 • در فیلد شماره ۳، ایمیلی که به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنید را ثبت کنید.
 • در فیلد شماره ۴، امکان این وجود دارد که در صورت داشتن حساب کاربری در ایران تلنت از طریق آن حساب وارد ایران سلری شوید.

نکته: فراموش نکنید که ایمیلی که وارد می‌کنید راه ارتباطی شرکت با شماست، بنابراین از ایمیلی را استفاده کنید که مدام آن را چک می‌کنید.

در پایان و بعد از وارد کردن ایمیل، بر روی دکمه بعدی کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

پس از ثبت ایمیل خود و زدن دکمه بعدی، به صفحه‌ی بالا منتقل خواهید شد، که در این صفحه باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید.

 • در فیلد شماره ۱، رمز عبوری که قصد دارید همیشه از آن برای ورود به ایران سلری استفاده کنید را یادداشت می‌کنید.
 • در فیلد شماره ۲، باید جنسیت خود را مشخص کنید.
 • در فیلد شماره ۳ و ۴، باید نام و نام‌خانوادگی را وارد کنید.
 • در فیلد شماره ۵، با تیک زدن این گزینه اعلام می‌کنید که شرایط و قوانین استفاده از ایران سلری را مطالعه و آنها را قبول کرده‌اید.

در نهایت با کلیک بر روی ثبت نام، این مرحله را نیز به پایان می‌رسانید.

تکمیل اطلاعات در ایران سلری

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، پس از ثبت نام به صفحه تکمیل اطلاعات شخصی منتقل می‌شود که در این بخش غیر از نام، نام خانوادگی و جنسیت که در بخش قبلی وارد کردید، باید شماره موبایل خود را وارد کنید.

نکته: شماره موبایل خود را با دقت وارد کنید و به خاطر داشته باشید که همکاران ما در ایران سلری در مواقع ضروری تنها از این طریق می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

پس از وارد کردن اطلاعات این بخش، بر روی دکمه بعدی کلیک می‌کنید تا به بخش بعدی بروید.

این بخش از اطلاعات شما به محل کار و وضعیت شغلی شما ارتباط دارد.• در فیلد شماره ۱، استان محل کار خود را وارد کنید.

 • در فیلد شماره ۲، شهر محل کار خود را وارد کنید.
 • در فیلد شماره ۳، وضعیت شغلی، اعم از شاغل تمام وقت هستم، شاغل پاره وقت هستم، تا به حال کار نکرده‌ام و شاغل بودم ولی الان کار نمی‌کنم، را مشخص کنید.
 • در فیلد شماره ۴، سابقه کاری خود را وارد کنید.

با کلیک بر روی دکمه بعدی، این مرحله از تکمیل اطلاعات را نیز به پایان برسانید.

در بخش بعدی، اطلاعات مربوط به دریافتی و سمت شما در شغلی که مشغول به کار هستید را باید وارد کنید.

 • در فیلد شماره ۱، حقوق خالص ماهیانه که دریافت می‌کنید را وارد کنید.
 • در فیلد شماره ۲، باید میانگین ساعت کاری خود را به صورت ماهیانه مشخص کنید.
 • در فیلد شماره ۳، گروه شغلی خود را مشخص کنید.
 • در فیلد شماره ۴، رده شغلی خود در سازمان و شرکتی که مشغول به کار هستید را وارد کنید.
 • در فیلد شماره ۵، سمت خود در سازمان و یا شرکت را مشخص کنید.

با کلیک بر روی دکمه بعدی، این مرحله از تکمیل اطلاعات را نیز به پایان برسانید.

در این بخش از تکمیل اطلاعات کاری، باید درباره شرکت و سازمانی که مشغول به کار هستید، اطلاعاتی وارد کنید.

 • در فیلد شماره ۱، سایز شرکت را وارد کنید.
 • در فیلد شماره ۲، می‌توانید نام شرکتی که مشغول به کار هستید را وارد کنید (این بخش اختیاری است و اگر علاقه‌ای به آوردن نام شرکت ندارید، می‌توانید این بخش را پر نکنید).
 • در فیلد شماره ۳، نوع شرکت اعم از خصوصی و دولتی بودن آن را مشخص کنید.
 • در فیلد شماره ۴، فعالیت اصلی شرکت را مشخص کنید.
 • در فیلد شماره ۵، حوزه فعالیت شرکت را وارد کنید.
 • در فیلد شماره ۶، باید نیاز به تسلط زبان در شرکت خود را مشخص کنید.

با کلیک بر روی دکمه بعدی، این مرحله از تکمیل اطلاعات را نیز به پایان برسانید.

در نهایت و در آخرین بخش از تکمیل اطلاعات، به قسمت اطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی می‌رسیم.

 • در فیلد شماره ۱، آخرین مدرک تحصیلی که دریافت کردید را وارد کنید.
 • در فیلد شماره ۲، رشته‌ای آخرین مدرک تحصیلی خود را مشخص کنید.
 • در فیلد شماره ۳، دانشگاهی که برای آخرین مدرک خود از آن فارغ‌التحصیل شدید را، مشخص کنید.

با کلیک بر روی دکمه بعدی، این مرحله از تکمیل اطلاعات را نیز به پایان برسانید.

خب، اکنون شما با نحوه ثبت نام در ایران سلری آشنا شده‌اید. کار شما در ثبت نام، بعد از مشاهده تصویر بالا تمام شده است و از این جای کار به بعد می‌توانید اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد بازار کار در رده و موقعیت شغلی خود را مشاهده کنید.

با ثبت نام در ایران سلری می‌توانید از میزان حقوق و دستمزد رده شغلی خود باخبر شوید و آن را با دیگر افراد مشابه به خود مقایسه کنید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، حقوق و میزان دریافتی فردی با مشخصاتی که در تصاویر قبلی وارد کردیم، مشخص شده است. شما می‌توانید در ادامه این گزارش می‌توانید میزان دریافتی رده و موقعیت شغلی را در کل کشور مشاهده کنید و حتی دریافتی خود را دیگر افراد هم رده خود مقایسه کنید. همچنین وضعیت حقوق بر اساس سابقه کار و جنسیت را نیز می‌توانید مشاهده کنید.

در تصویر بالا و در فیلد شماره ۱ می‌توانید فایل گزارش را به صورت پی دی اف دانلود کنید و آن را داشته باشید. دانلود گزارش شخصی حقوق به صورت رایگان امکان پذیر می‌باشد. در فیلد شماره ۲ نیز، دریافتی در رده شغلی را به میزان پایین‌ترین، حقوق میانه و بالاترین را مشاهده کنید.

ارتقای اشتراک برای جستجوی پیشرفته

جهت استفاده از جستجوی پیشرفته و مدیریت حقوق کارمندان برای شرکت‌ها قابلیت ارتقای اشتراک وجود دارد. در این حالت و برای شرکت‌ها می‌توانید موارد زیر را در جستجوی پیشرفته داشته باشید:

 • مقایسه کارمندان با شرکت‌های دیگر
 • مقایسه شرکت با شرکت‌های دیگر
 • جستجوی پیشرفته دریافتی‌ها
 • دانلود فایل حقوق و دستمزد برای همه استان‌ها
 • دانلود فایل گزارش حقوقی شرکت شما

افراد نیز در حالت رایگان می‌توانند حقوق خود را با ۲ گروه شغلی مقایسه کنند، که در صورت دریافت اشتراک پیشرفته این رقم می‌تواند افزایش پیدا کند.

نحوه محاسبه آنلاین حقوق و دستمزد (حقوق خالص و ناخالص)

یکی دیگر از مزایای ثبت نام در ایران سلری این است که می‌توانید حقوق و دستمزد خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید و میزان خالص آن را به دست بیاورید.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در این بخش می‌توانید میزان دریافتی خالص شما چقدر است و چه مقدار از حقوق شما صرف بیمه و مالیات می‌شود. این بخش همچنین به کارفرمایان کمک می‌کند تا با وارد کردن میزان حقوق ناخالص (یا خالص)، از مبلغ کسورات قانونی آن مانند حق بیمه و مالیات برای یک ماه کار تمام وقت مطلع شوند.

در صورتی که درباره مشاهده گزارش حقوق و نحوه محاسبه آنلاین حقوق و دستمزد سوالی دارید، می‌توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ایران سلری شما را راهنمایی کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.