زبان های برنامه نویسی که بیشترین حقوق را دارند

مشکلات اقتصادی و همچنین روند افزایش بیکاری در میان جوانان، باعث رشد برخی از مشاغل نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا شده است. اگر اخیراً شغل خود را از دست داده‌اید، یا فقط می‌خواهید چیز جدیدی یاد بگیرید، به یادگیری یکی از مشاغلی که بیشترین تقاضا را در سال ۲۰۲۰ داشته است بپردازید. این شغل چیزی نیست جزء برنامه نویسی. استخدام برنامه نویس اندروید و همچنین استخدام برنامه نویس پایتون به قدری در سال‌های اخبر زیاد بوده است که روی آوردن جوانان به این حیطه را به آسانی توجیه می‌کند.

اگر می‌خواهید به عنوان یک برنامه نویس درآمد زیادی کسب کنید، شاید ارزش داشته باشید که مهارت‌های خود را در این زمینه تقویت کنید.

کار به عنوان یک برنامه نویس و استخدام برنامه نویس در ایران می‌تواند حقوق هشت رقمی برای شما به همراه داشته باشد، اما برخی از زبان‌ها به طور خاص هستند که هم تقاضای زیادی برای آنها است و هم درآمد بالایی دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا با زبان‌های برنامه نویسی پردرآمد آشنا شوید.

سوئیفت (Swift)

اپل زبان برنامه نویسی swift را در سال ۲۰۱۴ راه اندازی کرد و از آن زمان به بعد به یکی از سریع‌ترین زبان‌های برنامه نویسی تبدیل شده است. سوئیفت ساخت برنامه‌های iOS را بر روی تلفن همراه و دسک‌تاپ آسان‌تر می‌کند و همچنین برای پروژه‌های هوش مصنوعی نیز بسیار کاربرد دارد. برنامه نویسان Swift در جهان به طور متوسط ۵۸۰۰۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند و این رقم در آمریکا ۱۲۵،۰۰۰ دلار می‌باشد.

اوبر، Airbnb، Square و حدود ۵۰۰۰۰۰ برنامه دیگر در App Store تا حدی به زبان سوئیفت نوشته شده‌اند.

 

سی (C)

C یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است و هنوز هم یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها در جهان به شمار می‌آید که توسط دانشمند آمریکایی دنیس ریچی در سال ۱۹۷۲ توسعه یافت. برنامه نویسان C در جهان به طور متوسط ۱۲۵۰۰۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند و این رقم در آمریکا ۵۰،۰۰۰ دلار می‌باشد.

سی به عنوان یک زبان‌های عمومی به شمار می‌آید که برای برنامه نویسی بسیاری از سیستم‌ها و سخت افزارهای رایانه‌ای، می‌توان از آن استفاده کرد. بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی معروف امروزی از جمله جاوا، PHP و JavaScript ریشه‌ای در زبان C دارند.

 

راست (Rust)

موزیلا، Rust را به عنوان یک زبان برنامه نویسی سریع و قابل اعتماد توسعه داد که با حافظه‌ای که دارد، همه آن را به عنوان زبانی کارآمد می‌شناسند و بسیاری از اشکالات موجود در برنامه نویسی را این حافظه پیشگیری می‌کند. برنامه نویسان Rust در جهان به طور متوسط ۷۴۰۰۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند و این رقم در آمریکا ۱۳۰،۰۰ دلار می‌باشد.

امروزه در سرویس‌های وب مانند فایرفاکس، دراپ‌باکس و آمازون از این زبان برنامه نویسی استفاده می‌‌شود و همچنین می‌توان آن را در دستگاه‌های سخت افزاری و خدمات شبکه اجرا کرد. طبق گفته GitHub این زبان همچنین یکی از سریع‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است که سال گذشته ۲۳۵٪ رشد کرده است و بیشتر برنامه نویسان آن را دوست دارند؛ زبان برنامه نویسی راست، پنج سال متوالی در فهرست “محبوب‌ترین” برنامه‌های Stack Overflow قرار گرفته است.

 

روبی (Ruby)

برنامه نویسان Ruby در جهان به طور متوسط ۷۱۰۰۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند و این رقم در آمریکا ۱۳۰،۰۰۰ دلار می‌باشد. این زبان برنامه نویسی منبع باز توسط Yukihiro “Matz” Matsumoto به وجود آمد، که در ساخت آن از بهترین قسمت‌های زبان‌های برنامه نویسی مورد علاقه خود را استفاده کرده است.

روبی در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و از آن زمان به بعد با برگزاری چندین کنفرانس و همایش با محوریت روبی، به یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی تبدیل شده است.

 

پرل (Perl)

پرل در میان زبان‌های برنامه نویسی است که بیش از ۳۰ سال سن دارند و توسط برنامه نویس لری وال ساخته شده است. این زبان در سطح جهانی به عنوان پردرآمدترین زبان برنامه نویسی شناخته می‌شود. برنامه نویسان Perl در جهان به طور متوسط ۷۶۰۰۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند و این رقم در آمریکا حقوق ۱۳۰،۰۰۰ دلار می‌باشد.

پرل برای نمونه سازی، پروژه‌های بزرگ، مدیریت سیستم، توسعه وب، برنامه نویسی شبکه و موارد دیگر استفاده می‌شود.

 

کوتلین (Kotlin)

کوتلین که توسط شرکت ابزارهای نرم افزاری JetBrains ساخته شده است، به برنامه نویسان کمک می‌کند تا برنامه‌های اندروید را سریع‌تر و با روشی سازنده‌تر بنویسند. امروزه، برنامه نویسان Kotlin در آمریکا به طور متوسط ۱۳۰،۰۰۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند. اما این زبان برنامه نویسی در سطح جهانی از محبوبیت کمتری برخوردار است و برنامه نویسان کوتلین در سراسر جهان به طور متوسط ۵۴۰۰۰ دلار دریافت می‌کنند.

این زبان مشابه زبان برنامه نویسی قدیمی جاوا است که برای توسعه برنامه‌های اندروید استفاده می‌شود، اما نسبت به جاوا مدرن‌تر است و نیاز به نوشتن کد کمتری دارد. همچنین دارای ویژگی‌هایی است که به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا از اشتباهات رایج در برنامه نویسی جلوگیری کنند. طبق گفته GitHub، این زبان اکنون یک زبان رسمی برای توسعه اندروید و یکی از سریع‌ترین رشدها را دارد، زیرا در سال گذشته ۱۸۲ درصد رشد داشته است. امروزه از این زبان برنامه نویسی در شرکت‌هایی مانند Google ،Square و Atlassian استفاده می‌شود.

 

آبجکتیو سی (Objective-C)

آبجکتیو سی مبتنی بر زبان برنامه نویسی C است و یکی از اصلی‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است که اپل برای ساخت سیستم عامل‌های OS X و iOS خود استفاده می‌کند. برنامه نویسان Objective-C به طور متوسط ۱۳۵۰۰۰ دلار در آمریکا حقوق دریافت می‌کنند و این رقم در سطح جهانی به طور متوسط ۶۴،۰۰۰ دلار می‌باشد.

Objective-C همچنین برای توسعه برنامه‌های iOS استفاده می‌شود. این سیستم برای اولین بار در سال ۱۹۸۰ ساخته شد و برای سیستم عامل NeXTSTEP که توسط NeXT تولید شده بود استفاده شد که این مربوط به قبل از این می‌شود که اپل آن را بدست آورد.

گو (Go)

مهندسان گوگل زبان برنامه نویسی گو را در سال ۲۰۰۷ توسعه دادند و آن را در سال ۲۰۰۹ ارائه کردند. دستمزد برنامه نویسان Go به طور متوسط در سطح جهانی ۷۴۰۰۰ دلار است و این رقم در آمریکا به طور متوسط ۱۴۰،۰۰۰ دلار می‌باشد.

این زبان از زبان برنامه نویسی قدیمی به نام C الگوبرداری شده است و برای ساخت نرم افزارهای ساده استفاده می‌شود. امروزه از Go در بسیاری از سیستم‌های تولیدی گوگل استفاده می‌شود و یکی از سریع‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است.

اسکالا (Scala)

Scala، مخفف Scalable Language، برای اولین بار توسط مارتین اودرسکی در آلمان ساخته شد. متوسط حقوق برنامه نویس در جهان ۷۶،۰۰۰ دلار است و این رقم برای برنامه نویسان در آمریکا به طور متوسط ۱۵۰،۰۰۰ دلار می‌باشد.

این زبان برنامه نویسی توسط بسیاری از برنامه نویسان جاوا، یک زبان برنامه نویسی قدیمی و بسیار محبوب، استفاده می‌شود. برنامه نویسان از اسکالا برای ساخت برنامه‌های تجاری خود استفاده می‌کنند تا بهره‌وری را بیشتر و مقیاس پذیرتر کنند و از اشکالات رایج جلوگیری کنند.

این مواردی که اعلام کردیم مربوط به زبان‌های برنامه نویسی پردرآمد در سطح جهان و آمریکا می‌شدند. شما می‌توانید در ایران سلری از آخرین میزان دریافتی برنامه نویس مطلع شوید و از آن برای میزان پیشنهادی خود در مورد حقوق ایده بگیرید و در اصل متوجه بشوید که در بازار کار میان پرداختی‌ها به چه اندازه است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.