۷ نکته‌ای که پس از رد پیشنهاد افزایش حقوق باید رعایت کنید

اگر به درخواست افزایش حقوق شما پاسخ مثبت داده نشد باید به خودتان مسلط باشید. نکته این است که یک فرد باید بداند که در مقابل شرایط عدم پذیرش چگونه رفتار کند. پس زمانی درخواست اضافه‌ حقوق کنید که بدانید پس از شنیدن پاسخ مثبت یا منفی، بطور صحیح واکنش نشان می‌دهید. این دیدگاه را در نظر بگیرید که، هیچ‌کس رد شدن را دوست ندارد.  به کار گرفتن تمام تلاش خود برای متقاعد کردن مدیر و پس از آن، مخالفت مدیر شما، کار آسانی نیست که بدون رعایت نکات لازم با آن مقابله کنید. در عین حال، اگر واکنش مناسبی نشان ندهید و به خودتان مسلط نباشید، خطر تبدیل شدن به یک کارمند افسرده، جدا شدن از گروه و عدم تمایل به کار ممکن است وجود داشته باشد، اما این واکنش‌ها به هیچ کس کمک نمی‌کند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌تواند در طول مسیر به شما کمک کند.

۱. آرام باشید تا بر فشار موجود غلبه کنید

این طبیعت انسان است که وقتی پذیرفته نمی‌شود، احساس خوشایندی نداشته باشد. شاید از نگاه شما و شرکت، هیچ شکی در مورد عملکرد مفید شما وجود نداشته باشد، اما بعضی افراد وقتی به آنها گفته می شود که امکان اضافه کردن حقوق وجود ندارد،  فکر میکنند “آنها به اندازه کافی خوب نیستند”.

اینجاست که باید بدانید عکس العمل منفی نشان دادن و وارد مشاجره شدن با مدیرتان هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. این کار رئیس شما را در حالت دفاعی قرار می‌دهد و  یک محیط کار ناخوشایند را ایجاد می‌کند، در حالی که شما را نیز به عنوان فردی که قادر به مقابله با موانع نیست، غیر حرفه‌ای جلوه می‌دهد .پس آرام باشید و فضا را برای بهترین پیشامد آماده کنید.

۲. بپرسید چرا

رئیس شما پیشنهاد شما را نپذیرفته است، اما سوال اصلی این است که چرا؟ شما باید با دلیل مخالفت برای افزایش حقوق روبرو شوید، ممکن است دلیل منطقی برای عدم پذیرش پیشنهاد شما وجود داشته باشد. دلیل آن هر چه که باشد، مستقیم از رئیس خود بخواهید آن را با شما مطرح کند، تا بتوانید آن را بررسی کنید و پیشرفت خود را در بازبینی عملکرد بعدی نشان دهید. زیرا اگر دقیقاً علت این مخالف را ندانید، هرگز قادر نخواهید بود آن را بازبینی و اصلاح کنید.

۳. تبدیل به یک کارمند ناراضی نشوید

درست است که شرایط پس از رد شدن سخت می شود، اما اگر رئیس شما ابراز مخالف کرد نباید تمام پل ها را خراب کنید و به خانه بروید. بسیاری از افراد بعد از رد شدن، به خاطر احساسات جریحه‌دار شده، به کارمندان ناراضی تبدیل می‌شوند. شما قبلاً احساس کرده‌اید که لایق افزایش حقوق هستید و به همین دلیل است که درخواست پول بیشتری می‌کنید پس منتظر شرایط مناسب باشید و روی پیشرفت خود کار کنید. شاید هم کیفیت کار شما در سازمان افزایش حقوق را تایید نمی‌کند در این صورت در جستجوی علت و برطرف کردن موانع باشید.صرف‌نظر از شغل و حرفه‌ای که دارید، این را بدانید، حرفه ای ها راهی برای بهبود و از بین بردن موانعی که سر راهشان قرار می‌گیرند پیدا می‌کنند و چیزهای جدید یاد می‌گیرند.

۴. بر آینده تمرکز کنید

اگر در گذشته زندگی کنید و افکار منفی داشته باشید که شما شایسته افزایش حقوق نیستید، هرگز آنچه را که می‌خواهید به دست نخواهید آورد. پس یک ذهنیت مثبت برای خودتان بسازید. وقتی متوجه شدید که چه اتفاقی افتاد و چرا این پول را دریافت نکردید، برنامه‌ای تنظیم کنید تا مطمئن شوید که مسیر مشخصی برای موفقیت دارید. عملکرد خود را برای مدیر خود شرح دهید  تا مطمئن شوید که برروی اهداف درست تمرکز کرده‌اید. اگر بدانید که اولویت‌های مدیر و شرکت شما در کجا قرار دارند، وقت خود را صرف امور ارزشمند خواهید کرد.

۵. درخواست بررسی مجدد کنید

اگر می‌خواهید راهی پیدا کنید که نشان بدهد از ملاقات و بحث با رئیس خود ناراضی نیستید، سعی کنید با رفتار خود این واکنش را ابراز کنید. این کار نه تنها به مدیر شما نشان می‌دهد که قصد ندارید به یک کارمند بی انگیزه و ناراضی تبدیل شوید، بلکه این رد را پشت سر خود قرار می‌دهید که برای بدست آوردن نتیجه مثبت تری در آینده کار می‌کنید. 

۶. یک برنامه جایگزین احتمالی داشته باشید

شما یک شانس ۵۰/۵۰ برای رسیدن به اضافه‌ حقوق دارید. بنابراین در حالی که شما باید بر روی نتیجه مثبت تمرکز کنید، باید برای بدترین حالت نیز آماده باشید. همچنین اطمینان حاصل کنید که می‌توانید کارتان را حتی پس از رد پیشنهاد، مانند سابق انجام دهید. بسیاری از مردم فراموش می‌کنند که حقوق، تنها نوع دستمزدی نیست که می‌تواند در طول مصاحبه شغلی یا بررسی عملکرد مورد مذاکره قرار گیرد. اگر درخواست شما برای پول بیشتر رد شد، حالا باید بدانیم چگونه در مورد بهترین پیشنهادهای جایگزین مذاکره کنیم؟ شما می‌توانید برای مرخصی تشویقی، نحوه بازپرداخت وام یا دورکاری درخواست بدهید. شاید شرکت شما در موقعیتی نباشد که بتواند پرداخت مالی بیشتری داشته باشد، اما سازش برای این موارد بعنوان جایگزین، معمولاً بهترین گزینه است.

۷. به شغل جدید فکر کنید

گاهی اوقات طرف مقابل شما، یک رئیس غیر منطقی و یا شرکتی است که به کارکنان خود ارزش نمی‌دهد. اگر واقعاً اینطور باشد، زمان آن است که به جستجوی کار دیگری بپردازید. اما توجه کنید این واکنش، نباید یک واکنش فوری باشد یا بلافاصله پس از اینکه درخواست اضافه ‌حقوق شما رد شد، صورت گیرد. زمانی که شما در تمام اهداف خود یک مجری ثابت‌قدم بودید اما شرکت، حقوق وفرصت‌های پیشرفت را بدون هیچ دلیلی برای شما محروم کرده‌است، پس باید کاری را که برای شما مناسب‌تر است پیدا کنید که این ممکن است به معنای یک فرصت جدید باشد.

با نکاتی که بیان شد، به این نتیجه می‌رسیم که با تحقیقات لازم، حقوقی را پیشنهاد بدهیم که احتمال پذیرفته شدن آن از سوی کارفرما بیشتر است. سایت ایران سلری www.IranSalary.com به شما این امکان را می‌دهد تا با اعمال فیلترهای مختلف بر روی حقوق خود، بدانید کار شما چقدر ارزش دارد و اینکه چه مبلغی درخواست افزایش حقوق کنید تا متناسب با ارزش واقعی کار خود دریافت کنید.

 

۰

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.