۳ نگرانی که شما را از درخواست پیشنهاد افزایش حقوق باز می‌دارد

اغلب افراد می‌دانند که پس از اطمینان از استحقاق ارتقاء حقوق، باید برای حقوق بیشتر مذاکره کنند، اما به دلایلی هرگز آن را انجام نمی‌دهند. آیا این ترس از درخواست ارتقاء حقوق تا کنون شما را عقب نگه‌داشته است؟ بهتر است بدانید برای درخواست افزایش حقوق نباید به هیچ عنوان بترسید. جالب توجه است، علاوه بر این که برخی واقعاً نمی‌دانند چگونه برای حقوق و دستمزد مذاکره کنند و روش مناسب آن چیست، بسیاری از مردم  با وجود داشتن اطلاعات لازم، از  انجام دادن آن می‌ترسند.

در اینجا سه ​​مورد نگرانی رایج که مردم، اغلب در هنگام درخواست ارتقاء حقوق دارند را بررسی کرده‌ایم. بعضی از واقعیت‌های ساده به تسکین ترس شما کمک می‌کند و شما را برای پیشنهاد افزایش حقوق آماده می‌کند.

۱. “درخواست پول بیشتر، کار نادرستی است”

شما در واقع فکر می‌کنید که پرداخت بشما فقط طبق ارزش بازار، عادلانه است و درخواست هر مبلغی بیش از آن کار درستی نیست. به دلایلی، افراد تصور می‌کنند صحبت کردن در مورد پول موجب ناراحتی کارفرمایان می‌شود و هنگامی که شما بیشتر درخواست می‌کنید برای آنها موضوعی بسیار عجیب است اما واقعاً این نگرش درستی به این موضوع نیست. حقیقت این است که هنگامی که شما برای پرداخت حقوق بالاتر به توافق برسید، ارزش کار شما درک شده است. البته باید در نظر بگیرید هیچگاه مبالغ غیر منطقی درخواست نکنید زیرا آن را دریافت نخواهید کرد.

شما باید در هر موقعیتی که قرار دارید -مهم نیست که کار شما چیست – اگر امکان و موقعیت صعود دارید، درخواست ارتقاء حقوق کنید. اما نباید فقط برای کسب منافع خودتان بدون در نظر گرفتن شرایط سازمان تلاش کنید، بلکه باید با آگاهی از موقعیت سازمان و شرایط بازار کار درخواست خود را مطرح نمایید. همچنین سعی نکنید حریص باشید شما باید پیشنهادی منصفانه در موقعیتی مناسب بدهید.

۲. “ممکن است آنها فکر کنند من یک کارمند ناراضی از توافق اولیه هستم”

در واقعیت، این طرز فکر حقیقت ندارد چرا که شما با این درخواست نشان می‌دهید که به توانایی‌های خود اطمینان دارید، هنگامی که شما شروع به کار جدید می‌کنید، همیشه تمایل به ایجاد یک تصویر خوب در آینده کاری‌تان دارید. این چشم انداز می‌تواند جنبه مالی هم داشته باشد. با در نظر داشتن این موضوع، به نظر می‌رسد این یک نگرانی بی اساس است. در حقیقت، درخواست افزایش حقوق می‌تواند به شما کمک کند تا با نشان دادن اینکه شما کاملاً از مهارت های خود آگاه هستید و به توانایی‌های خود اطمینان دارید، تاثیر مثبتی را در کارفرما بگذارید.

مطمئناً، انتظارات از کارمندان به سطح بالایی در شغل، به افراد کمک می‌کند تا موفق شوند. مطالعات نشان داده است که وقتی معلمان انتظارات زیادی از دانش آموزان دارند، آنها در مدرسه موفق تر عمل می‌کنند و بالعکس. بنابراین، نه تنها درخواست افزایش حقوق در ایجاد تصورات مثبت کارفرما نسبت به شما موثر است، بلکه وقتی به آن رسیدید، می تواند به شما کمک کند با توجه به داشتن انتظارات بالاتر از شما، در نهایت موفق به دریافت کارهای تاثیر گذارتر در سازمان شوید.

۳.”درخواست من حتماً رد خواهد شد”

یکی از بزرگترین بازدارنده های مذاکره، این فرض است که احتمالاً به هر دلیلی درخواست من مورد قبول واقع نخواهد شد. چرا افکار منفی باعث ایجاد چنین ناراحتی‌هایی در شما می‌شود؟ در واقع، با توجه به بررسی‌های محققان و تحلیلگران، افرادی که برای حقوق بیشتر، مذاکره می‌کنند حقوق خود را تا مبالغ زیادی افزایش می‌دهند.

مذاکره برای ارتقاء حقوق بدلیل عدم آگاهی از شرایط مذاکره، برای اکثر مردم جذاب نیست، اما اگر لحظه‌ای فکر کنید که اجتناب از آن، از اضطراب ناشی می‌شود، ممکن است متوجه شوید که پس از تغییر سطح تفکرتان و آگاهی در مورد نحوه صحیح درخواست، ارزش آن را دارد تا آن را امتحان کنید. وقتی مطمئن شدید شما شایسته افزایش حقوق هستید نباید هیچ مانعی شما را از آن باز دارد.

آیا واقعا مایل هستید که دستمزد کمتری بگیرید؟

اگر واقعاً نمی‌خواهید کمتر از آنچه کار شما ارزش دارد دریافت کنید، از مذاکره ارتقاء حقوق نترسید. می‌دانید که برای این درخواست، باید تمامی توانمندی‌ها و ویژگی‌های خود را صادقانه در نظر بگیرید که آیا شما اکنون مستحق افزایش حقوق هستید یا خیلی زودتر از زمان مناسب، تصمیم به مطرح کردن آن گرفته‌اید؟

برای اطلاع از حقوقی که شایسته دریافت آن هستید به سایت ایران سلری www.IranSalary.com مراجعه کنید تا بدانید حقوق شما و افراد مشابه شما چه مبالغی هست تا با آگاهی از آن، بتوانید مذاکره‌ای موفق داشته باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.