مواردی که کارکنان آرزو می‌کنند بتوانند به رئیس خود بگویند

در این پست، برخی از چیزهایی که کارکنان می‌خواهند به رئیس خود بگویند اما بیشتر مواقع نمی‌توانند را مطرح می‌کنیم. این موارد ارزش فکر کردن و تحلیل را دارد چرا که در نهایت شما می توانید در پیشبرد اهداف شرکت و ارزش کاری خود سهیم باشید.

۱. فقط اجازه دهید کار خود را از راه دور انجام دهم، من نیازی ندارم اینجا باشم

کارشناسان می‌‌گویند اگر می‌خواهید با رئیس خود در مورد این صحبت کنید، باید به مزایا و قوانین سازمان خود توجه داشته باشید، نه اینکه فقط در نظر بگیرید که این شکل همکاری، برای شما مناسب است. در مورد چگونگی کار از راه دور و تاثیر آن روی ارائه نتیجه‌، بیشتر فکر کنید. حتی ممکن است شما در یک دفتر شلوغ، بتوانید کارایی بیشتری داشته باشید.

۲. پیشنهاد به رئیس برای یک دوره آزمایشی

شما قصد دارید یک دوره آزمایشی را پیشنهاد کنید، حتی اگر رئیس شما تمایلی نداشته باشد. در طی این زمان، پیگیری مزایا، بهره وری و هرگونه پیشرفت دیگر را در زمان مذاکره را با رئیس خود در میان بگذارید.

۳. کارکنانی که استخدام کرده‌اید بی‌کفایت هستند

اگر می‌خواهید این مورد را به رئیس خود بگویید، این گفتگو را با احتیاط زیادی درک کنید، زیرا تصمیم رئیس شما می تواند باعث آسیب رساندن به افراد شود. بهتر است به جای انتقاد از رئیس خود و کارکنان، سوال کنید که چگونه می‌توانید برای بهتر شدن اوضاع کمک کنید.

راه‌هایی پیشنهاد کنید که بتواند باعث بهبود مهارت ها، فرایندهای یادگیری یا توسعه در کارکنان شود. به این ترتیب، رئیس شما از آنچه در حال وقوع است آگاهی پیدا می‌کند و احساس می‌کند که می‌تواند برای کمک به سازمان به شما متکی باشد. اگر این برنامه موثر واقع نشد، می توانید پیشنهاد برای استخدام افراد جدید بدهید.

۴. به ما بگویید که در کسب و کار چه اتفاقی می‌افتد

اگر درخواست تنظیم یک جلسه گفت و گو با رئیس خود برای این موضوع را دارید، در نظر بگیرید، رئیس شما ممکن است خیلی مشغول باشد و حتی ممکن است با توجه به مراتب سازمانی، امکان برگزاری این جلسات نباشد. پس برای درخواست این نوع جلسات، باید درخواست خود را صادقانه با رئیس خود مطرح کنید. هدف خود را از حضور در جلسه درخواستی توضیح دهید، به عنوان مثال، اینکه چطور می‌خواهید همفکری کنید تا به حرکت بهتر خود در پروژه‌ها ادامه دهید و چقدر این گفتگو می‌تواند کمک کند تا کارآیی بیشتری داشته باشید.

۵. من عاشق کارم هستم، اما احساس می‌کنم کار بیشتری از توافقمان انجام می‌دهم، پس به جای دیگری می‌روم

اگر این به نظر شما شبیه شما باشد، به رئیس خود بگویید که چرا این احساس را می‌کنید. لزوم تغییراتی که به حل این مسئله کمک می‌کند را یادآور شوید. با برخی اقدامات که از طرف رئیس برای پیشرفت شما مطرح می‌شود، موافقت کنید. اگر رویکرد رئیس شما به این مسئله باز نباشد، وقت آن رسیده است که به جای دیگری برای کار، نگاهی بیندازید.

۶. پول بیشتری به من بدهید

اگر شما پول بیشتری می‌خواهید، باید بتوانید توضیح دهید که چرا شما سزاوار آن هستید و پروژه‌ها را با چه عملکردی پشت سر گذاشته‌اید. شاید وظایف شما گسترش یافته باشد یا شما شروع به مدیریت افراد کرده باشید. به هر دلیلی، به وضوح درمورد آن، بحث و گفتگو کنید و انتظارات خود را بگویید.

اگر آنها نمی‌توانند بلافاصله به شما افزایش بدهند، یک جدول زمانی را تنظیم کنید. برای اینکه مشخص شود چه زمانی و چگونه ممکن است افزایش حقوق داشته باشید. شما حتی می‌توانید در مورد روش‌های جایگزین دیگر که سازمان می تواند به ‌شما بدهد، مانند ساعت‌های کار انعطاف‌پذیر یا مرخصی تشویقی صحبت کنید.

 

۰

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.