آیا حقوقی که سزاوارش هستید را دریافت می کنید؟

همه ما گاهی به این موضوع فکر کرده‌ایم که آیا برای کاری که انجام می‌دهیم به اندازه کافی پول دریافت می‌کنیم یا نه. ممکن است گاهی فهمیدن این حقیقیت ترسناک باشد که توانمندی‌های شما شامل حقوق بالایی نمی‌شود اما برآورد حقوق و ارزش سازمانی خودتان برای شما ارزشمند است. 

با رعایت این نکات ببینید چقدر می‌توانید درآمد داشته باشید و چطور به درآمدی که استحقاقش را دارید برسید.

۱بدانید که ارزش دارید

قبل از اینکه کار دیگری انجام دهید، ابتدا باید به این باور برسید و مطمئن شوید که ارزش دارید. از خودتان یک سری سوالات را بپرسید تا بفهمید دقیقاً چه چیزی را به ارزشهای سازمانی یک شرکت اضافه می کنید. دیگران در شغل من در حال حاضر چه کار می‌کنند؟ چه مهارتی می‌توانم در شغلم بدست بیاورم؟ اگر امروز شغلم راترک کنم، آیا شرکت دیگری مرا به سرعت استخدام خواهد کرد؟ در واقع تا زمانی که خود انسان ارزش خودش را درک نکند و به آن باور نداشته باشد هیچکس دیگر نخواهد فهمید پس متفکر و خلاق باشید و با تکیه بر توانمندیهای خودتان شغل مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید.

برای تسلط بر اطلاعات و مبلغ حقوقی که باید دریافت کنید یا مبلغ حقوقی که دیگران دریافت می‌کنند می‌توانید از یک ابزار آنلاین در ایران مانند ایران سلری www.IranSalary.com  استفاده کنید. شما می‌توانید از آنچه دیگران درحوزه خود دریافت می‌کنند مطلع شوید و مشخص کنید که آیا پرداختی شما مناسب است یا خیر.

۲دستاوردهای خود را پی‌گیری کنید

اگر در تحقیقات اولیه خود متوجه شدید که شما کمتر از استاندارد حقوق دریافت می‌کنید، حالا زمان آن است که به یک افزایش حقوق فکر کنید. با این حال، قبل از اینکه بخواهید شروع به پی‌گیری دست آوردهای خود در شرکت کنید به این فکر کنید که رئیس شما ممکن است در مورد تمام چیزهایی که انجام می‌دهید اطلاعی نداشته باشد، بنابراین شروع به جمع کردن شواهدی کنید که نشان می‌دهد که شما یک کارمند با ارزش  هستید.

۳تمرین کنید و آماده شوید

وقتی تصمیم گرفتید که درخواست اضافه حقوق کنید، وقت آن است که مدارک خود را جمع آوری و آماده مذاکره شوید. به جلسه مذاکره حقوق به عنوان یک مصاحبه شغلی نگاه کنید. شما باید به دنبال دلیلی باشید تا به مدیر خود بگویید که چرا درخواست افزایش حقوق کرده‌اید. از عکس العمل کارفرما نترسید. چیزی که می‌خواهید را بگویید و قبل از آن روی نحوه بیان آن کار کنید.

۴. ” ژست قدرت ” را امتحان کنید

زبان بدنی در طول مصاحبه مهم است، نه فقط به خاطر آنچه که به کارفرما می‌گویید، بلکه برای اعتماد به نفس خودتان نیز مهم است. تحقیقات نشان داده‌اند که چگونه گرفتن حالت‌های قوی می‌تواند میزان تستوسترون و کلسترول ما را تحت تاثیر قرار دهد و در نتیجه عملکرد ما را افزایش دهد. یک ژست قدرت را درست قبل از مصاحبه برای افزایش اعتماد به نفس خود امتحان کنید. اگر می خواهید ایده‌هایی برای ژست قدرت ایجاد کنید، لیستی از حالت‌های ژست یک بازیگر حرفه‌ای را برای وضعیت‌های مختلف امتحان کنید. ” ژست بازیگر” برای این طراحی شده است که قبل از این که وارد یک مصاحبه شوید، احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

۵سر میز مذاکره

ممکن است احساس کنید در این جلسه شرکت می‌کنید تا تنها، درخواست افزایش حقوق کنید، اما بدانید علاوه بر آن در حال مذاکره درباره ارزش کاری خود هستید. در واقع کارفرمایان اغلب انتظار دارند که کارمندان برای یک حقوق بالاتر مذاکره کنند، به جای اینکه به سادگی حقوقی که به آنها پیشنهاد شده را بپذیرند.

۶. اگر موفق نشدید، دوباره امتحان کنید 

اگر کارفرمای شما می‌گوید نمی‌تواند پولی که شما استحقاقش را دارید به حقوق شما اضافه کند دلسرد نشوید. این می‌تواند بدلیل مجموع دلایلی باشد که افزایش حقوق شما را متوقف می‌کند و نه عدم شایستگی شما. درخواست تنظیم یک جلسه دیگر را برای شش ماه بعد انجام دهید. در حالی که منتظر مذاکره هستید، بر روی توانایی‌های خود کار کنید، تا به دستاوردهای خود اضافه کنید و ارزشمندتر شوید. این بار، آن‌ها  قادر به رد کردن شما نخواهند بود.

امتناع از مذاکره برای حقوق می‌تواند پیامدهای منفی برای انگیزه شما در کار داشته باشد پس با رویکردی منطقی به استقبال مذاکرات صحیح بروید.

۰

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.