آیا می‌توانید رئیس خود را متقاعد کنید که حقوق بیشتری به شما پرداخت کند؟

اگر فکر می‌کنید کارهای فوق العاده‌ای انجام داده‌اید و سزاوار پاداش بیشتری هستید، قبل از رفتن به دفتر رئیس خود، موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱. آماده باشید که به رئیس خود پاسخ دهید که چرا شما سزاوار افزایش حقوق هستید؟

به رئیس خود بگوئید که چرا انتظار افزایش حقوق دارید و اینکه، چه مقدار بیشتر میخواهید دریافت کنید. همچنین باید در نظر گرفتن شرایط بازارکار، تحقیق و اندازه گیری کنید که چگونه برای شرکت خود ارزشمند هستید بنابراین، خوب است بدانید زمانی افزایش حقوق خواهید داشت که باعث افزودن ارزش اضافی به سازمان خود شوید.

۲. زمان‌بندی مناسب را پیدا کنید

اگر شرکت شما در حال مبارزه با شرایط سخت بازار، یا سازماندهی مجدد است، احتمالاْ زمانی مناسب برای اعلام پیشنهاد شما نیست. به نظر کارشناسان، بهتر است درخواست افزایش حقوق خود را به بازبینی‌های سالانه موکول کنید. اگر هیچ بازبینی سالانه وجود نداشته باشد، به وضعیت فردی خود رجوع کنید. به عنوان مثال، مسئولیت بیشتری را در تیم خود اتخاذ کنید. پروژه‌هایی که در حال کار بر روی آن هستید را گسترش دهید یا درخواست کار بیشتری کنید.

۳. هنگام مقایسه کار خود با نرخ های بازار، با احتیاط رفتار کنید

تفاوت موقعیت‌های جغرافیایی را در نظر بگیرید. زیرا حقوق، بطور چشمگیری با در نظر گرفتن موقعیت مکانی متفاوت است. بعنوان مثال، حقوق در استان تهران با استان های نفت خیز و استان های کم در آمد با استانهای پردرآمد بسیار متفاوت است. سازمان‌های حرفه ای ممکن است اطلاعاتی را در مورد معیارهای حقوق و دستمزد ارائه کنند. با این حال، به عنوان یک نقطه شروع در ایران، می‌توانید از سایت هایی مانند سایت www.IranSalary.com  استفاده کنید. همچنین در طول مطرح کردن پیشنهاد خود، از شکایت یا استفاده از زبان منفی اجتناب کنید. به کارهای خوبی که برای شایستگی دریافت پول بیشتر انجام داده اید، اهمیت دهید و دلایل شخصی یا منفی خود را از آن حذف کنید.

۱۱+

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.