افشا کردن مبلغ حقوق خود در محیط کار

ممکن است این سوال برای شما مطرح شده باشد که آیا ما باید درباره مبلغ حقوق یکدیگر در محل کار صحبت کنیم یا خیر. این مطلب درست است که اگر حقوق افراد مشابه خود را بدانید به شما کمک می‌کند تا پتانسیل و توانایی خود را ارزیابی کنید، اما بحث در مورد حقوق خود و مقایسه آن با دریافتی کسانی که درحوزه کاری شما هستند می‌تواند چالش برانگیز باشد. زیرا  اگر شما از کسی که در نقشی مانند شما در یک شرکت دیگر مشغول به کار است سوال کنید که چقدر حقوق می‌گیرد، ممکن است اینکار برای مخاطب امری کاملاً تهاجمی به نظر برسد همچنین به اشتراک گذاشتن اطلاعات حقوق در محیط کار می‌تواند باعث ایجاد دشمنی بین همکاران شود زیرا اگر همکاران متوجه شوند که آن‌ها کم‌تر از شما یا همتای خود دریافت می‌کنند ممکن است واکنش خوبی نشان ندهند. به این ترتیب، مهم است که قبل از به اشتراک گذاری اطلاعات حقوق، فکر کنید. شاید بهتر است این موضوع را  تنها با دوستان و همکاران معتمد و نزدیک خود مطرح کنید.  

افشای حقوق گاهی به مقایسه‌های غیر منصفانه ختم می‌شود                          

ممکن است فکر کنید این ناعادلانه است که همکار شما بیشتر از شما درآمد داشته باشد، اما به این فکر کنید که شاید شما جنبه‌های خاصی از توانایی او را در نظر نگرفته باشید که باعث شده کارفرما او را استخدام کند. به عنوان مثال،آیا شما سابقه آموزشی همکار خود را می‌شناسید؟ تمام تجربیات کاری قبلی او و مهارت‌های مرتبط با آن را می‌دانید؟ اگر پاسخ خیر است، پس مقایسه کردن خودتان با او عملاً کار درستی نیست.

اعلام حقوق خودتان به دیگران باعث حواس پرتی می‌شود

زمانی که کارمندان حقوق یکدیگر را می‌دانند، این موضوع می‌تواند به حواس پرتی در محل کار منجر شود و از کارایی شما و همکارانتان کاسته شود به عنوان مثال اگر یک پروژه جدید مطرح شود شما دقیق می‌شوید که آیا نقش ها بر اساس مبلغ حقوق در محیط کار و یا بر اساس رتبه افراد و شایستگی آنها داده شده است؟ همچنین افشای حقوق باعث می شود همکاران خود را همیشه بر مبنای حقوق ارزیابی کنید.

با این همه، بهتر است بدانید زمانی که شفافیت حقوق در محیط کار مطرح می‌شود، کارفرمایان و کارمندان زیادی موافق با این موضوع نیستند چرا که وقتی حقوق در محیط کار شفاف می شود حذف این موضوع از فرهنگ سازمانی عملاً کار بسیار مشکلی است در نتیجه بهتر است اطلاعات حقوقی خود و همتایان خودتان را از طریق منابع موجود در کشور که اطلاعاتی دقیق و واضح به شما می‌دهند دریافت کنید. سایت ایران سلری www.IranSalary.com در این مورد می‌تواند راهگشای شما باشد. شما می‌توانید ضمن اینکه از حقوق خودتان با توجه به سابقه کاری و… مطلع شوید، مشاهده کنید افراد در مشاغل دیگر چقدر حقوق می‌گیرند.‌

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.